Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Liepājas teātris

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Teātri >> Pašvaldības teātris
 Teātra iela 4, Liepāja, LV-3401
 Herberts Laukšteins
 

Apraksts

 1907
 
1907.gada 11.martā ar izrādi A.Čehova “Tēvoča Vaņas” bijušajā vešūzī Suvorova ielā 2.
Ernests Ekšteins 1906.gadā piedalās Dramatiskās biedrības dibināšanā, uzņemas tās vadību, vāc ziedojumus un ziedo pats, lai 1907.gada 11.martā varētu notikt Čehova “Tēvoča Vaņas” izrāde. Pirmais profesionālais Liepājas teātris sāk darbu Bijušajā vešūzī Suvorova ielā 2.
Pirmā pasaules kara laikā paliek nepabeigts un tukšs vācu teātrim celtais nams Hāgedorna ielā (tagad - Teātra ielā). 1918. gadā to atdod latviešu teātrim. Pāriešanu uz jaunajām telpām vada Otīlija Muceniece, aktrise un pirmā profesionālā latviešu režisore.
 
Profesionāls Kurzemes reģionālais muzikāli dramatiskais teātris ar pastāvīgu un augsti kvalificētu trupu, kas piedāvā daudzveidīgu un mākslinieciski bagātu un kvalitatīvu repertuāru ikvienam reģiona iedzīvotājam un ir Kurzemes mākslas, mūzikas, teātra un kultūras centrs.
 
Liepājas teātris ir vienīgais profesionālais teātris Kurzemes reģionā. Teātris Latvijā ir slavens ar savām muzikālajām izrādēm un ir viens no retajiem teātriem Latvijā, kurā tiek lolotas un izkoptas bērnu un jauniešu izrāžu tradīcijas, šo izrāžu iestudēšana ir viena no teātra prioritātēm. Repertuārs paredzēts ikviena vecuma un interešu skatītājiem. Tajā ir: intelektuālā un absurda dramaturģija, situāciju komēdijas, latviešu un pasaules klasika, mūzikli un muzikālas izrādes, kā arī pieminētie iestudējumi bērniem un pusaudžiem.

Juridiskais statuss

 Pašvaldības SIA
 Teātra iela 4, Liepāja, LV-3401

Reģistrācija

 42103019377
Piedāvājums

Pakalpojumi

 

Citu iestāžu, organizāciju pakalpojumi

 
Sadarbība

Partneri

 Restorāns "Barons Bumbier's" ;  Viesnīca "Līva" ;  "Saldus gaļas kombināts" ;  "Liepājas Olimpiskais centrs" ;  "Rietumu radio" ;  "Čili Pica" ;  "DARBNĪCA" ;  "ORIFLAME" ;  "FONTAINE ROYAL" ;  "KRĀSU SERVISS" ;  T/N "KURŠI" ;  DOUGLAS ;  OLIVE ;  "BALTAIS"
 Liepājas pilsētas dome ;  Liepājas Kultūras pārvalde ;  "SEB" banka ;  VKKF ;  "Liepājas papīrs" ;  CANON ;  AS LPB ;  LAUMA LINGERIE ;  LAUMA FABRICS
Atzinības

Iegūtās atzinības

 
 
 
Infrastruktūra

ĒKAS

 
 3455.04
 
Vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis apstiprināts ar Liepājas pilsētas TDP IK lēmumu Nr.347 no 30.10.1981.

Ēkas: papildu informācija

 

Telpu raksturojums

 1
 6
 
 
Tehniskais aprīkojums un IT

IT aprīkojums

 
Nosaukums ReģionsVeidsObjektu skaitsIlgumsPārvietošanās Novērtējumi
Vecliepāja Kurzemekultūras pieminekļi34 st.Ar velosipēdu Novērtējumi