Maltas vēstures muzejs

Kontaktinformācija

Adrese:

Parka iela 8, Malta, Maltas pag., Rēzeknes nov., LV-4630

Vadītājs/ direktors:

Silvija Pīgožne

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
Muzeja vadītāja Silvija Pīgožne 64621521 26189569 @
Krājuma glabātāja Kristīne Sovane 64621521 26650639 @
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Apraksts

Dibināšanas gads:

1991

Sākums:

Muzejs dibināts 1991.gadā kā Maltas pagasta pašvaldības struktūrvienība.Administratīvi teritoriālās reformas rezultātā Maltas pagasts iekļauts Rēzeknes novadā, un kopš 2010.gada Muzejs darbojas Maltas pagasta pārvaldes struktūrvienības statusā. Kopš 2004. gada Muzejs izvietots 20. gadsimta piecdesmitajos gados bērnudārza vajadzībām būvētā ēkā ar 0.2 ha lielu pieguļošu teritoriju.

Misija:

Popularizēt Maltas pagasta iepriekšējo paaudžu radītās un laikmeta jaunradītās materiālās un nemateriālās vērtības ,veidojot atbilstošas kolekcijas ,ekspozīcijas un izglītojošos pasākumus, šim nolūkam muzeja darbā iesaistot dažādu sociālo slāņu un vecuma maltēniešus , īpaši skolu jaunatni.Rosināt vietējā sabiedrībā izpratni par Maltas devumu Latvijas kutūrvēsturē.

Darbība:

Muzejs īsteno šādus uzdevumus: 1. vāc, sistematizē un dokumentē Maltas pagasta kutūrvēsturi raksturojošo materiālo un nemateriālo mantojumu; 2. nodrošina muzeja krājuma un ar to saistītās informācijas saglabāšanu nākamajām paaudzēm. 3. veido informatīvu datu bāzi par Muzeja krājumu un ievada to Nacionālā muzeju krājuma kopkatalogā; 4. atbilstoši kompetencei pēta Muzeja krājumā un ārpus tā esošo Maltas pagasta mantojumu; 5. īsteno ekspozīciju un izstāžu politiku, balstotoes uz muzeja krājumu un deponējumiem. 6. ar pastāvīgo ekspozīciju un izstāžu palīdzību nodrošina Muzeja krājuma pieejamību dažādām sabiedrības grupām; 7. sagatavo informatīvus un pētnieciskus izdevumus; 8. nodrošina regulāru Muzeja izglītojošo programmu un pasākumu piedāvājumu visām muzeja apmeklētāju mērķgrupām,ievērojot Maltas pagasta skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu vajadzības; 9.sagatavo informatīvus un pētnieciskus izdevumus; 10.izstrādā un realizē projektus saskaņā ar Muzeja darbības mērķiem; 11.atbilstoši kompetencei sadarbojas ar valsts un pašvaldības institūcijām , nevalstiskām organizācijām ,fiziskām un juridiskām personām, kā arī starptautiskām institūcijām muzeja darbības jautājumos; 12. nodrošina Muzeja pasākumu publicitāti; 13. pēta sabiedrības pieprasījumu un analizē Muzeja sniegto pakalpojumu kvalitātes novērtējumu; 14. nodrošina Muzeja ēkas un teritorijas apkopi un apsaimniekošanu;

Muzeja reģistrācija

Akreditācijas apliecības nr.:

97AA

Muzejs akreditēts līdz:

08.10.2024

Muzeja šifrs:

MVMU

Padotība/ piederība

Klasifikācija saskaņā ar Muzeju likuma 7.pantu:

Pašvaldības

Juridiskais statuss:

Pašvaldības iestāde

Padotība/piederība:

Rēzeknes novada pašvaldības Maltas apvienības pārvalde

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

Darba laiks:
Diena No līdz Papildu informācija
Pirmdiena 08:00 16:00
Otrdiena 08:00 16:00
Trešdiena 08:00 16:00
Ceturtdiena 08:00 16:00
Piektdiena 08:00 16:00
Papildu informācija:

Piesakoties vismaz dienu iepriekš, muzeju var apmeklēt sestdien un svētdien, arī ārpus darba laika, sazinoties pa tālruni 4621521, mobilie tālruņi 26189569, 26650639.

Pārskata periods
2023
Statistikas dati tiek ielādēti!

Pakalpojumi

Bezmaksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1 Izglītojošie pasākumi muzejā Semināri par Maltas vēsturi gan pieaugušo auditorijai, gan skolēniem, izzinoša rakstura semināri par kultūrvēsturi, izstāžu atklāšanas, tikšanās ar autoriem, Maltas cilvēkiem. Muzejpedagoģiskās programmas: ''Mākslas žanri, kas pārstāvēti muzejā. Grafika kā mākslas žanrs", "Iepazīsimies ar muzeju. Vēstures avoti", " Maltas ielas", " Maltas vēsture''.
2 Pasākumi ārpus muzeja Piemiņas brīdis veltīts represētajiem Maltas pagasta iedzīvotājiem Stacijas ielas skvērā pie piemiņas akmens represētajiem Maltas iedzīvotājiem 25.martā un 14. jūnijā. 17.martā Nacionālās pretošanās kustības piemiņas dienā pie Maltas nacionālo partizānu "Maltas lūši" piemiņas akmens.
3 Ekskursijas ārpus muzeja Ekskursija pa Maltu un tuvāko apkārtni
4 Konsultācijas pētniecības veicināšanai Balstoties uz krājuma priekšmetiem, to grupām un kolekcijām, muzeja tematiskajiem pētniecības darbiem, var iepazīties ar tēmām: Maltas kā apdzīvotas vietas pirmsākumi, Maltas ciema vēsturiskā attīstība, iestādes, ievērības cienīgi cilvēki, Maltas pagasta un ciema vēsture, Maltas ielas, kultūrvēstures objekti, muižas vēsture.
5 Krājuma un uzziņas materiāla pieejamība Muzeja darba laikā un noteiktajā kārtībā iepazīties ar muzeja krājuma priekšmetiem, uzskaites kartotēkām, pārējo uzziņas materiālu un datu bāzēm, t.sk. Nac.muz.krājuma kopkatalogā.
6 Tematiskās ekskursijas muzejā Pastāvīgā ekspozīcija ,,Malta ceļu un notikumu krustojumā vēstures fotomirkļos'', āra ekspozīcija "'Zirgvilkmes braucamrīki un to piederumi"'. Aklātā krājuma izstādes ,,Maltas pagasta iedzīvotāju iedzīves priekšmeti'' un ,, Novadnieku gleznas un keramika". Viesizstādes izstāžu telpā.
7. Tematiska atpūta muzeja teritorijā. Muzeja teritorija ar ugunskura vietu ir pateicīga atpūtai skolēnu un ekskursantu grupām.
Maksas pakalpojumi:
Nr. Pakalpojums Pieejamība
1 Tematiskās ekskursijas muzejā. Pastāvīgā ekspozīcija ,,Malta ceļu un notikumu krustojumā vēstures fotomirkļos'', āra ekspozīcija " Zirgvilkmes braucamrīki un to piederumi" . Aklātā krājuma izstādes ,,Maltas pagasta iedzīvotāju iedzīves priekšmeti'' un ,, Novadnieku gleznas un keramika". Viesizstādes izstāžu telpā. Pagasta viesiem un tūristiem: 0.50 EUR -skolēniem, studentiem 1.00 EUR-pieaugušajiem
2 Ekskursijas ārpus muzeja. Ekskursija pa Maltu un tuvāko apkārtni. Pagasta viesiem un tūristiem: 0.50 EUR -skolēniem, studentiem 1.00 EUR-pieaugušajiem
3 Grafikas darbnīca Maltas vēstures muzejā 2,98euro/h
Informācija par pakalpojumiem tīmekļvietnē:

Normatīvie akti

Darbības virzieni/funkcijas:

Muzejam ir šādas funkcijas: 1. komplektēt Muzeja krājumu atbilstoši krājuma politikas nostādnēm; 2. nodrošināt Muzeja krājumam atbilstošu aprūpi, saglabāšanu, uzskaiti un pārvaldību; 3. veikt pētniecības darbu atbilstoši pētnieciskā darba politikas nostādnēm; 4. nodrošināt Muzeja krājuma pieejamību sabiedrībai atbilstoši komunikācijas politikas nostādnēm; 5. nodrošināt Muzeja apmeklētāju izglītošanos,izmantojot muzeja krājumu un ekspozīcijas; 6. uzturēt un attīstīt Muzeja darbībai nepieciešamo infrastruktūru.

Muzeja iekšējie normatīvie akti:
Normatīvie akti Muzeja iekšējā normatīvā akta nosaukums Izdošanas datums Izdošanas numurs
1. Nolikums/ reglaments Maltas vēstures muzeja Nolikums 20.05.2019
2. Noteikumi par krājumu Maltas vēstures muzeja Krājuma noteikumi 20.05.2019
3. Nacionālā krājuma aizsardzība Rīcības plāns krājuma un tā dokumentācijas evakuācijai ārkārtas situācijā Maltas vēstures muzejā 16.10.2012
4. Darba kārtības u.c. noteikumi Maltas vēstures muzeja Iekšējās kārtības noteikumi 22.04.2016
5. Darba drošības u.c. noteikumi Darba drošības instrukcija; Instrukcija elektrodrošībā; Ugunsdrošības instrukcija 06.03.2013
Citi muzeja iekšējie normatīvie akti:
N.p.k. Nosaukums Izdošanas datums Izdošanas numurs
1 Maltas vēstures muzeja krājuma komisijas nolikums 19.09.2014 1-8/150

Muzeja ēkas

Ēkas:
Nosaukums Adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka
Maltas vēstures muzejs Parka iela 8, Malta, Rēzeknes novads Pašvaldības īpašums 1958
Ēku pieejamība:
Nosaukums vai adrese Telpas ir pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ir 3-fāzu elektrības pieslēgums
Parka iela 8, Malta, Rēzeknes novads

Muzeja telpu izmantošana

Telpu kopplatība (m2):

178

Muzeja telpas:
Muzeja telpu veidi Telpu platība (m2)
Ekspozīciju, izstāžu telpas 80
Krājuma telpas 39
Pārējās telpas 59
Telpās ir iespējamas norises:

Konferences, semināri
Mākslas izstādes