Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris "Gaudeamus"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Koris >> vīru
 Kaļķu iela 1, Rīga, LV-1050
 Ivars Cinkuss
 
 Andis Ozoliņš - kora prezidents
 22012335

Kolektīva piederība

 1959
 Augstākās mācību iestādes kolektīvs

Kolektīva raksturojums

 
RTU vīru koris „Gaudeamus” dibināts1959. gadā un nu jau vairāk nekā desmit gadus ir Latvijas vadošais vīru koris.
 
Attīstīt un popularizēt vīru koru kustību Latvijā, kā vienu no Tautas mākslas sastāvdaļām. Veicināt koru mūzikas pieejamību plašam sabiedrības lokam. Veikt sabiedrības, sevišķi jaunatnes, kulturālo un muzikālo izglītošanu, lai saglabātu un pilnveidotu koru dziedāšanas tradīciju un vīru koru potenciālu Latvijā. Nest Latvijas, Rīgas, savas augstskolas, latviešu mūzikas un kultūras vārdu pasaulē.
 
Pēdējā desmitgadē koris ir izdevis sešus kompaktdiskus ar latviešu koru klasikas, latviešu mūsdienu mūzikas, Rietumeiropas koru klasikas un krievu pareizticīgo baznīcas pērlēm, tostarp Sergeja Rahmaņinova monumentālo kora ciklu „Vesperes”. 2006. gadā izdotais pareizticīgo mūzikas albums „Manas dvēseles tērpu apskaidro” kā labākais akadēmiskās mūzikas albums tika izvirzīts Latvijas mūzikas ierakstu kompāniju Gada balvai.

Savas darbības laikā „Gaudeamus” sniedzis vairāk nekā 800 koncertu dažādās Eiropas valstīs, ASV, Austrālijā, Dienvidāfrikā un Ķīnā, uzstājoties arī tādās pasaulslavenās koncertzālēs kā Vīnes „Musik Verein” un Pekinas imperatoru „Aizliegtās pilsētas” koncertzālē. Kopš 1989. gada koris ir piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, kur ieguvis dažādas balvas un godalgas, tostarp zelta medaļu Pasaules koru olimpiādē Ķīnā 2006. gadā. Pasaules koru olimpiādē RĪGA 2014 koris ieguva zelta medaļu vīru koru kategorijā un izcīnīja čempiona titulu.

„Gaudeamus” vairākkārt sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, pēdējoreiz atskaņojot Ludviga van Bēthovena operas „Fidēlio” koncertversiju. Kopš 1999. gada kori saista regulāra muzikāla sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri, atskaņojot pasaules vīru koru repertuāra lielas formas darbus. Starp pēdējo gadu nozīmīgākajiem atskaņojumiem minami Luidži Kerubini „Rekviēms”, Kurta Vaila „Berlīnes rekviēma” Latvijas pirmatskaņojums, Jāņa Lūsēna „Magnifikāta” pasaules pirmatskaņojums, kā arī Johannesa Brāmsa kantātes „Rinaldo” Latvijas pirmatskaņojums.

„Gaudeamus” īpaši rūpējas par jaunas latviešu vīru koru mūzikas rašanos. Pēdējās sezonās koris pasūtinājis un pirmatskaņojis vairāku mūsdienu latviešu komponistu skaņdarbus. To autori ir Maija Einfelde, Uģis Prauliņš, Rihards Dubra, Edgars Račevskis, Andrejs Selickis, Niks Gothems un Juris Kulakovs. „Gaudeamus” pirmatskaņotie skaņdarbi ir nozīmīgs pienesums mūsdienu latviešu kora mūzikas literatūrā.
 
Mēģinājumi - RTU Lielajā zālē, Kaļķu ielā 1
Pirmdienās 18.30 - 21.00
Trešdienās 18.30 - 21.00
 
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 
 Pieaugušo
 Vīru
 60
 

Video

Skaņas dati