Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Rīga, RPKIA Kultūras un atpūtas centra "Imanta" vīru koris "Absolventi"

Pamatinformācija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Koris >> vīru
 Anniņmuižas bulvāris 29, Rīga, LV-1067
 Edgars Vītols
 
 26104917

Kolektīva piederība

 1959
 Kultūras centra kolektīvs

Kolektīva raksturojums

 
Vīru koris "Absolventi" izveidojies uz Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas un Latvijas Valsts Universitātes studentu koru bāzes, kurus 1957., 1959. gadā diriģēja Pauls Kvelde. Pēc kora nodibināšanās 1959. gadā, daudzus gadus tas darbojās Paula Kveldes mākslinieciskajā vadībā, kļūstot par vienu no vadošajiem vīru koriem Latvijā.
1999.gadā kora māksliniecisko vadību pārmantoja Paula Kveldes audzēknis Arvīds Platpers, kurš turpina kora tradīcijas un tālāk veido kora repertuāru. Kora mākslinieciskajā darbībā izmantoti daudzi latviešu klasiķu, jaunākās paaudzes un ārzemju komponistu darbi (kopskaitā 665). Īpaši atzīmējams kora lielais ieguldījums latviskā gara uzturēšanā, piedaloties ik gadus patriotiskajos pasākumos - Andreja Pumpura muzeja svētkos Lielvārdē (koris piedalījies 34 reizes), Jurjānu Andreja piemiņas dienās viņa dzimtajās mājās Meņģeļēs (14 reizes) un daudzos Valsts svētku un Lāčplēša dienas piemiņas pasākumos.
 
1980.gadā "Absolventi" uzsāka sadarbību ar komponistu Raimondu Paulu. Mūsu diriģenti aranžēja vīru korim tautas iemīļotās, melodiskās komponista dziesmas, ar kurām uzstājāmies pārpildītās zālēs daudzos Latvijas novados.
Lieliska sadarbība "Absolventiem" ik pārgadus notika ar igauņu Tartu pilsētas vīru vīru kori "Gaudeamus", organizējot kopējas ģimeņu vasaras koru nometnes, kā arī turpinot ik gadus apmainīties ar koncertiem Rīgas un Tartu koncertzālēs, veidojot arī kopējas programmas un dziedot latviešu un igauņu valodās.
Korim ļoti nozīmīga bija piedalīšanās Hektora Berlioza "Fausta bojā eja" atskaņojumos, kur koris vairākkārt uzstājās kopā ar profesionālajiem kolektīviem, dziedot simfoniskā orķestra pavadījumā un ievērojamu diriģentu (J.Jefimovs, N.Jervi, V.Fedosējevs) vadībā gan Rīgā, gan Minskā. "Absolventi" piedalījās arī J. Brāmsa rapsodijas "Altam, vīru korim un orķestrim" atskaņojumā Rīgā kopā ar V. Sinaiska vadīto simfonisko orķestri. No 1994. gada koris piedalījies Ārijas Elksnes piemiņas pasākumos, kurus organizē režisore Venta Vecumniece, dziedot dziesmas ar dzejnieces dzejas vārdiem daudzos Latvijas novados.Kaut gan korī praktiski dzied tikai dziedātāji - amatieri bez īpašas muzikālās izglītības, koris vienmēr pratis noturēties vīru koru augšgalā. Kora mākslinieciskais līmenis un daudzveidīgais dziesmu klāsts ļāvis vīriem koncertēt arī citur pasaulē - Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Bulgārijā, Somijā, Vācijā, Holandē, Dānijā, Slovākijā, Čehijā, Austrijā un Anglijā. Starptautiska atzinība un panākumi gūti Holandē (Oldenzālē, 1988.g.), Austrijā (Vīnē, 1997.g.) un Vācijā (Cvikavā, 2002.g.). Kora vadības - mūsu kora un Dziesmu svētku virsdiriģentu prof. Paula Kveldes un prof. Arvīda Platpera darbība guvusi augstu valdības novērtējumu - abi ir Trīszvaigžņu Ordeņa kavalieri. Par aktīvu darbību atmodas un barikāžu laikā kora vadība un dziedātāji apbalvoti arī ar medaļām "Par Latviju".
 
Pirmdien, ceturtdien no 19.00 līdz 21.00 Kultūras un atpūtas centrā IMANTA.
 
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 
 Pieaugušo
 Vīru
 32
 
Aktivitātes 2011.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
 
Aktivitātes 2013.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
Aktivitātes 2015.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
 

Kolektīva ikgadējās aktivitātes

 
Aktivitātes 2016.gadā

Kolektīva aktivitātes

 
 
Atzinības

Iegūtās atzinības

 

Video

Skaņas dati