Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Liepājas tautas lietišķās mākslas studija "Zītars"

Pamatinformācija
Liepājas Tautas lietišķās mākslas studija

Kolektīva kontaktinformācija

 
Mākslinieciskie kolektīvi >> Lietišķās mākslas studija >> metāla apstrāde
 Dārza iela 4/8, Liepāja, LV-3401
 Austra Ziemele
 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs
 63423505

Kolektīva piederība

 1969
 Kultūras centra kolektīvs
 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs

Kolektīva raksturojums

 
Moto: Celsim godā Baltijas jūras dzintaru, kas ir mūsu dārgakmens un nacionālais lepnums!
Liepājas Izglītības un zinātnes darbinieku namā 1969.gada rudenī sāka darboties dzintara un metāla apstrādes pulciņš. Gandrīz pēc 10 gadu darba tas ieguva studijas “ZĪTARS” nosaukumu, bet 1981.gadā – Tautas studijas nosaukumu. Studiju no 1972.gada līdz 2008.gada jūnijam vadīja Helēna Keterliņa, šobrīd – Austra Ziemele. Studijā darbojas apmēram 20 dažāda vecuma dalībnieki – tautas daiļamata meistari, kuriem izveidojies katram savs rokraksts rotu izpildījumā.
 
Studijas darbības mērķis – rūpīgi izpētot bagāto arheoloģisko un etnogrāfisko mantojumu, radīt laikmetīgas un mākslinieciski augstvērtīgas rotas, tādēļ vairākus gadus studijas dalībnieki realizējuši Kultūrkapitāla fonda atbalstītus projektus.

Kolektīvs regulāri piedalās izstādēs – Liepājā, Rīgā, Ventspilī, Talsos un citās Latvijas pilsētās. Zītarieši ir reprezentējušies arī ārzemēs – Anglijā, Austrālijā, Bulgārijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā, Ungārijā, Kiprā, Krievijā, Japānā, Korejā un Portugālē.

Studijas meistari ar lieliem panākumiem un bagātīgu meistardarbu klāstu piedalās gan pasākumā “Satiec savu meistaru”, gan arī Dziesmu svētku izstādēs, kā arī jauna rotu kolekcija radīta arī 2014. gadā, kad studija atzīmēja savu 45. gadadienu ar jubilejas izstādēm Tukumā, Aizputē un Liepājas muzejā. Radītas daudzas tautiskas rotas, kniepķeni, saktas, ar ko izdaiļot Nīcas, Rucavas, Bārtas tautas tērpus. Interesi meistariem rada arī dzīvnieku un putnu atveidošana dzintarā.
Studijas darbība ir aprakstīta I.Lozes zinātniskajā pētījumā par dzintara arheoloģiju „Dzintars arheoloģijā”.
 
Lietišķās mākslas centrs “Dārza iela”, Dārza iela 4/8, Liepāja
Konsultācijas:
Otrdienās 14.00-16.00
Vispārīgās ziņas

Kolektīvs pārskata periodā

 
 Pieaugušo
 Jauktie
 21