Lūdzu uzgaidiet!
Lejupielādēt koordinātes Sūtīt failu uz e-pastu

Latgales vēstniecība GORS

Pamatinformācija

Kontaktinformācija

 
Kultūras centri >> Daudzfunkcionāls centrs
 Pils iela 4, Rēzekne, LV-4601
 Diāna Zirniņa
 
 

Apraksts

 2013
 
Rēzekne ir pirmā pilsēta Latvijā, kur no pašiem pamatiem uzcelta pilnīgi jauna koncertzāle, tā uzskatāma par vienu no nozīmīgākajām kultūras būvēm visā Latvijā. Arhitektūras projektu konkursā 2008. gadā uzvarēja Ulda Baloža un Daigas Bikšes darbs ar devīzi "Zīdaste".
 
GORS misija ir kļūt par Latgales vēstniecību - centru, kurā vienkopus rada un izstāsta Latgales stāstu. Te satek kultūras mantojums, valoda, jaunrade, inovācijas, atspoguļojas pasaules nozīmīgākās tendences, radot jaunu, mūsdienīgu Latgales ideju. Centrs ir vieta, kas dod impulsus, iedvesmo, liek lepoties ar paveikto pašiem latgaliešiem un ieinteresē, aizrauj citus braukt ciemos, pētīt, baudīt te radīto, stāstīt savus stāstus. GORS ir vieta, kur no kultūras mantojuma, cilvēka radošuma, pasaules elpas dzimst jaunais, kas iedvesmo tuvu un tālu.
 
Latgales vēstniecības GORS sirds ir divas akustiskās koncertzāles - Lielā zāle "Gors" ar 1000 sēdvietām (3000 stāvvietas) un Mazā zāle "Zīdaste" ar 220 sēdvietām (1000 stāvvietas). Augstvērtīgā akustika ļauj līdz pilnībai baudīt muzikāli dramaturģiskus uzvedumus (opera, balets, mūzikli), simfoniskās mūzikas koncertus, kora un kamermūzikas koncertus, amatiermākslas un plašizklaides norises.
Latgales vēstniecība GORS ir pasaules līmeņa akustiskā koncertzāle ar daudzfunkcionālām iespējām, kas piedāvā baudīt ne tikai augsti profesionālus kultūras pasākumus, bet arī rīkot reģionālās un starptautiskās konferences, seminārus, korporatīvos pasākumus, jaunrades darbnīcas, izstādes un kino.

Latgales vēstniecībā GORS ir pieejamas trīs telpas semināriem (ar ietilpību līdz 60 personām), ir pieejams konferenču aprīkojums un sinhronā tulku sistēma.

Papildus ir iespēja nodrošināt organizatoriskos risinājumus korporatīvajiem pasākumiem (sagatavojot pasākuma scenāriju, kultūras vai izklaides programmu u.c.) .

Reģistrācija

 42403026217
Darba laiks

Apmeklētājiem pieejamais darba laiks

 
 
Darba laiks pasākuma dienā līdz pasākuma beigām vai arī līdz pasākuma otrās daļas sākumam.
Sadarbība

Partneri

 Biļešu paradīze ;  Restorāns - kafejnīca GORDS ;  Silver Screen Cinema ;  Kolonna Hotel Rēzekne ;  Latvijas Koncerti ;  Restorāns Rozalija
 ERAF Eiropas Reģionālās attīstības fonds ;  Valsts Kultūrkapitāla fonds ;  Latgales ziedi ;  Latvijas dzelzceļš ;  Valmiermuiža Alus darītava pie Valmieras ;  Latvijas Republikas Kultūras ministrija ;  Kultura.lv ;  Latvijas valsts meži ;  KDi ;  Latgales Reģionālā Televīzija ;  LNT ;  Delfi ;  Žurnāls Figaro ;  RĪGA 2014
Infrastruktūra

ĒKAS

 

Ēkas: papildu informācija

 

Telpas KC

 2
 15
 2
Aktivitātes 2015.gadā

Pasākumu saraksts

 
Atzinības

Iegūtās atzinības

 
Darbība

Darbība pārskata periodā iestādē

 0
 0
 0
 0
 0
 0

Darbība pārskata periodā izbraukumos

 0
Kolektīvi

Ar iestādi saistīto kolektīvu raksturojums Latvijas Digitālajā KULTŪRAS KARTĒ

 
Orķestra saknes Rēzeknē sniedzas senā vēsturē – tie ir pagājušā gada 50-tie gadi. Tolaik katrā pilsētas skolā un teju katrā uzņēmumā bijis savs pūtēju orķestris. Pūšamo instrumentu orķestri, kas tolaik darbojās pilsētas kultūras namā, katrs savā laikā vadīja Grigorijs Ivanovs, Nikolajs Baohins, Valdis Āboliņš, Arnis Salmiņš, Pēteris Laizāns. 80.-to gadu sākumā orķestrim tika piešķirts Tautas pūtēju orķestra nosaukums, bet vēl pēc deviņiem gadiem – 1991. gada 14. aprīlī tika pieņemts lēmums par profesionālā pūšamo instrumentu orķestra „Rēzekne” nodibināšanu”.
Jau 25 gadus orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Sergejs Sergejevs. Orķestra diriģenta lomā zināmu laiku pabija Jānis Gruduls, bet kopš 2009. gada orķestra diriģents ir arī Jānis Pavlovskis.

Bez orķestra „Rēzekne” nav iedomājami ne Rēzeknes pilsētas svētki, ne citi pilsētas sarīkojumi, jo kā savulaik teica pilsētas mērs Jānis Karro: pilsētai galvenais ir ģerbonis, karogs un orķestris!

Orķestra darbības lauks ir ļoti plašs – tas koncertē ne vien savās mājās, bet arī citur Latgalē un Latvijā, arī aiz valsts robežām, spēlē Dziesmu un deju svētkos, festivālos, Valsts svinību vai atceres dienās. Jau gandrīz trīs gadus orķestris Latgales vēstniecība GORS paspārnē. Šobrīd pūtēju orķestrī “Rēzekne” spēlē 28 mūziķi.

Pūšamo instrumentu orķestra ,,Rēzekne” neatņemama sastāvdaļa ir bigbends. Pateicoties tam, savulaik bija tradīcija rīkot Rēzeknes Džeza mūzikas dienas. Notika sadraudzības koncerti ar citiem Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas Zviedrijas mūziķu kolektīviem. Pēdējos divus gadus orķestra bigbenda mākslinieciskā vadīšana uzticēta Laurim Amantovam, kurš ir J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Klaipēdas Universitātes džeza nodaļas absolvents, šobrīd vairāku Latvijas, Lietuvas un Igaunijas džeza orķestru vadītājs.
Diriģenti: Sergejs Sergejevs un Jānis Pavlovskis. Rēzeknes bigbenda mākslinieciskais vadītājs – Lauris Amantovs.

Nosaukums ReģionsVeidsObjektu skaitsIlgumsPārvietošanās Novērtējumi
Rēzekne – check-in Latgalevēsture61 st.Ar kājām Novērtējumi
Rēzekne – pilsēta Latgales sirdī Latgalekultūras pieminekļi123 st.Ar kājām Novērtējumi